Jdi na obsah Jdi na menu
 


Magie

8. 10. 2008

Magie je energie, která pochází z rozličných zdrojů a kterou kouzelník pomocí svých schopností usměrňuje.  Důvod, proč se zřizují školy kouzel je ten, že kdybychom nedokázali magii správně ovládat, zničili bychom sebe i svoji planetu. Je nadmíru důležité znát své možnosti a schopnosti. Každé kouzlení nás jistým způsobem vyčerpává. Pokud se pokusíme o zaklínadlo, které je na nás příliš silné, může nás i zabít. 

Tato energie se nachází ve všem, co nás obklopuje, ale jejím největším zdrojem je vesmír. To je hlavní důvod k tomu, abychom se učili astronomii. Většina magie, kterou používáme totiž pochází z hvězd. Procentuálně je to asi 60%. Pokud jde o zbylých 40%, zhruba 25% je energie přírody, tedy rostlin, stromů, ale i kamenů nebo třeba vody. Zbylých 15% vytváří sám kouzelník. Tady vidíte, že to, co svedeme sami, je v podstatě zanedbatelné. Toto rozčlenění sil ale nemusí být vždy směrodatné, jelikož různá odvětví magie využívají více jiných složek než ostatní.  
 
Další výklad slova magie vyplývá z jeho etymologie. O tom, z jakého slova se dnešní MAGIE vyvinula se vedou dohady, které celkem vzato ústí ve dva názory. Jeden z nich je, že původ slova je v staroperštině, ve slově maguš, které můžeme vyložit jako moc, či velikost; druhý názor je v podstatě stejný, jde o slovo maha ze sanskrtu, které vyjadřuje totéž. Z toho můžeme odvodit, že magie znamená moc. A je to celkem vzato pravda. Dobrý čaroděj si může podrobit své okolí.

To je hlavní důvod, proč si tak často myslíme, že jsme lepší než ostatní. Že jako kouzelníci jsme dokonalejší, chytřejší, lepší. Ale je to pravda? Kouzelník spoustu problémů neřeší, jelikož si vypomůže kouzly, ale mudla se nad nimi zaobírat musí. A možná právě tím se dostává do stejné úrovně s kouzelníky. Musí totiž všechno dělat vlastníma rukama, takže si rád vytváří pomůcky zjednodušující práci – automobily, jeřáby, chirurgické nástroje…

Dnes je pro nás čarování samozřejmostí a běžnou součástí našeho života, ale nebylo tomu tak vždycky. Lidé museli nejprve pochopit, že něco jako magie existuje, aby byli schopni ji využívat. A pochopili to relativně brzy.

První mágové byli v podstatě šamani. Sice ještě nekouzlili v pravém slova smyslu, jelikož první magické formule vznikly až ve starověku, ale dokázali magii jistým způsobem usměrňovat a obracet ve svůj prospěch. Většinou se jednalo o obřady, ve kterých žádali o šťastný lov nebo o pohřby, kdy prosili o klid duši zemřelého.